خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۸ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای زنجان و مهاباد جان خود را از دست دادند . همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان از مرگ و مصدومیت ۲۷۰ کارگر در این استان طی هفت ماهه نخست امسال خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، یک کارگر در زنجان در پی انفجار یک کارگاه جوشکاری جان خود را از دست داد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: این حادثه در خیابان درمانگاه شهر زنجان واقع در خیابان شهید مطهری رخ داده است.

جعفری روحی با اشاره به اعزام ۲ کد آمبولانس به محل حادثه افزود: ۲ کد آمبولانس از مراکز شهید بهشتی و روزبه به محل این حادثه اعزام شده بودند اما فرد مجروح که یک آقای ۳۰ ساله بوده، بعد از وقوع حادثه در دم جان خود را از دست داده بود و در بررسی اولیه هیچگونه علائم حیاتی نداشت.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه این فرد بر اثر انفجار مخزن گاز در کارگاه جوشکاری فوت شده است، گفت: جسد جهت انجام مراحل بعدی، تحویل عوامل انتظامی شده است.

مرگ یک کارگر در مهاباد

به گزارش ایلنا، یک کارگر در مهاباد بر اثر سقوط از طبقه سوم ساختمان نیمه کاره جان باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد گفت: صبح امروز یک کارگر ۳۱ ساله آرماتوربند حین قالب بندی ستون در پروژه صنعت‌کاران واقع در محله جانبازان شهر مهاباد از طبقه سوم ساختمان نیمه‌کاره سقوط و در دم فوت کرد.

توحیدی گفت: متأسفانه در این حادثه کارگر آرماتوربند بر اثر شدت جراحت دچار ضربه مغزی شده و جان باخت.

مرگ و مصدومیت ۲۷۰ کارگر در استان گلستان طی ۷ ماه ابتدایی امسال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل پزشکی قانونی گلستان گفت: در حوادث حین کار در استان گلستان هفت ماه امسال ۱۹نفر کشته شدند که دو برابر بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

حسین زارعی افزود: در حوادث ۷ماه امسال ۲۵۱ نفر مصدوم شدند که در مقایسه با ۲۴۹نفر مدت مشابه پارسال ۱درصد بیشتر شده است.

وی افزود: کشته‌های ناشی از حوادث استان همگی مرد بودند و از ۲۵۱مصدوم ۷ماه امسال نیز ۱۵نفر زن و بقیه مرد هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید