خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای بابک آقازاده در زندان مراغه

اعتصاب غذای بابک آقازاده در زندان مراغه

خبرگزاری هرانا – بابک آقازاده، شهروند و رفتگر شهرداری ملکان، از روز شنبه ۲۹ آبان ماه، در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی در زندان مراغه دست به اعتصاب غذا زده است. آقای آقازاده پیشتر توسط دادگاه انقلاب مراغه به ۵ سال زندان محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۲۹ ماه و دو هفته حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰، بابک آقازاده، شهروند و رفتگر شهرداری ملکان، در زندان مراغه دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب غذای آقای آقازاده در اعتراض به شرایط نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی، علیرغم ناراحتی کلیوی وی صورت گرفته است.

این شهروند در تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۸ توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر در حین کار بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد. وی حدود دو ماه بعد پس از انتقال به زندان تبریز با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای آقازاده نهایتا توسط دادگاه انقلاب مراغه به ریاست قاضی محمد جباری، از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال زندان محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۲۹ ماه و دو هفته حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

بابک آقازاده پیش از این در شهرداری شهرستان ملکان به عنوان رفتگر مشغول به کار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید