خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – روز پنج‌شنبه ۴ آذر، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، دو کولبر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز پنج‌شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۰، دو کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود، زخمی شدند.

در این گزارش، هویت این کولبران میلاد احمدی اهل ثلاث باباجانی و احسان حبیبی اهل مریوان عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، این کولبران بدون اخطار قبلی هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفته و جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی انتقال یافتند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطثق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید