خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ساعت ۱۶:۰۹:۰۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر به مجازات جایگزین حبس محکوم شد

یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر به مجازات جایگزین حبس محکوم شد

خبرگزار هرانا – یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دشتستان به “انجام فعالیت تبلیغی در جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست و مطالعه کتاب نهضت حفظ محیط زیست”، بدل از ۶ ماه حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دشتستان به مجازات جایگزین حبس محکوم شد.

رئیس اداره امور حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص گفت: “این شکارچی غیرمجاز اقدام به شکار ۲ قطعه تیهو کرده بود. قاضی حکم تعزیری ۶ ماه حبس متخلف را با توجه به پشیمانی متهم طبق قانون به مجازات جایگزین تبدیل کرد به طوری که این متهم به جای زندان رفتن باید ۶ ماه با یکی از سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی استان یا اداره محیط زیست شهرستان دشتستان برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و شکار فعالیت تبلیغی انجام دهد و کتاب نهضت حفظ محیط زیست را بخواند و در امتحانی که اجرای احکام کیفری از او می‌گیرند، نمره قبولی بگیرد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید