خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ساعت ۱۶:۱۲:۳۶

    خانه  > سایر گروهها  >  خودکشی یک سرباز نیروی انتظامی در تهران

خودکشی یک سرباز نیروی انتظامی در تهران

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲ آذرماه، سامان دشتی سرباز ناجا در تهران با شلیک گلوله اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سامان دشتی سرباز سازمان نظام وظیفه ناجا در تهران بعدازظهر سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰، با شلیک گلوله جان خود را گرفت.

یکی از دوستان سامان دشتی درباره خودکشی وی گفت: “سامان در  قسمت آشپزخانه خدمت می‌کرد و دوران سربازی اش را تمام کرده بود. فقط امضاء فرمانده پایگاه مانده بود. سامان از اینکه قرار بود پیش مادرش برود خیلی خوشحال شد. متاسفانه روز واقعه اسلحه نگهبان را بر می دارد و با شیلک گلوله به زندگی اش پایان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، علت خودکشی سرباز جوان هنوز مشخص نیست و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

خدمت سربازی در جمهوری اسلامی ایران به رنجی مضاعف برای بسیاری از خانواده‌ها و علی الخصوص اقشار کم درآمد تبدیل شده است. هر فردی که جنسیت وی در زمان تولد، مذکر عنوان شده باشد، با رسیدن به سن ۱۸ سالگی بالاجبار باید به خدمت سربازی اعزام شود. در شرایطی ناعادلانه خدمت سربازی به مشمولان با شرایط خاصی فروخته می‌شود و هر قدر سطح تحصیلات بالاتر باشد مبلغ خرید خدمت نیز افزایش پیدا می‌کند. این امر باعث شده که قشری از جامعه که دچار مشکلات مالی، فقر و بیکاری هستند توان خرید سربازی را نداشته باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید