خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم پنج تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم پنج تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۳ آذر، شماری از شهروندان در میدان «امام‎زادگان حلیمه و حکیمه خاتون» شهرکرد، گروهی از کشاورزان اصفهان برای چندمین روز متوالی در بستر خشک زاینده رود، تعدادی از بیماران تالاسمی در مقابل ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، جمعی از مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی» در مقابل درب مجتمع آموزشی شبکه بادران واقع در تهران و همچنین گروهی از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان دفتر کعب عمیر نماینده مردم شوش، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰، شماری از مردم استان چهارمحال و بختیاری، در اعتراض به بحران های آبی موجود ناشی از سیاست گذاری های غلط و عدم برنامه‌ریزی مشخص در حوزه مدیریت منابع آبی، در میدان «امام‎زادگان حلیمه و حکیمه خاتون» شهرکرد، دست به تجمع زدند.

شهروندان معترض در جریان این تجمع شعارهایی از قبیل «اینجا چهارمحاله، بردن آب محاله» و «چهارمحالی میمیرد، ذلت نمیپذیرد» را سر دادند.

این شهروندان ضمن اعلام مخالفت خود با طرحهای انتقال بین حوضه‌ای، خواهان توقف هرچه سریعتر طرح انتقال آب از طریق تونل گلاب و حفر تونل بهشت‌آباد شدند.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون ۹۶.۱ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است و این موضوع بر اُفت ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تاثیر گذاشته است.

طرح انتقال آب بهشت آباد عنوانی است که برای طرح انتقال آب از استان چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران به کار برده می‌شود. طبق برآوردهای انجام شده، قرار بود با اجرای این طرح، سالانه حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از استان چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران منتقل شود.

کارشناسان در خصوص تونل انتقال آب گلاب نیز اعلام می کنند که احداث تونل گلاب از سال ۸۴ برای تامین آب کاشان پیش‌بینی شده و قرار است آب را به فلات مرکزی منتقل کند که این مساله باعث خشکی کامل زاینده‌رود در چهارمحال و بختیاری می‌شود.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰، تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان در بستر خشک زاینده رود برای چندمین روز متوالی برگزار شد.

معترضان خواستار تخصیص حقابه پاییزه کشاورزان و احیای رودخانه مذکور هستند.

همزمان با تجمع کشاورزان اصفهانی، بحرانهای آبی موجود در استان چهارمحال و بختیاری نیز اعتراضات مردمی وسیعی را در پی داشته است؛ کشاورزان اصفهانی که شب گذشته را نیز در جوار پل خواجو به صبح رسانده بودند، شعارهایی از قبیل “اصفهان، شهر کرد، اتحاد اتحاد” را سر دادند.

تجمع بیماران تالاسمی در زاهدان

به گزارش سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰، تعدادی از بیماران تالاسمی، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته تجمع کنندگان، به دنبال پایین آمدن کیفیت دارو بیماران تالاسمی، بسیاری از این شهروندان به لحاظ سلامت متحمل لطمه هایی شده اند. آنها خواستار حذف داروهای بی کیفیت موجود در بازار و عرضه نمونه های خارجی و با کیفیت مانند «دسفرال» و «جدنیو» هستند.

شهروندان معترض شعارهایی از قبیل “ما اعتراض داریم، دارو نیاز داریم” را در جریان این تجمع سر دادند.

تجمع مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی»

به گزارش انصاف نیوز، امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰، جمعی از مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی»، در مقابل درب مجتمع آموزشی شبکه بادران واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

شهروندان حاضر در این تجمع، با سر دادن شعارهایی خواهان برگرداندن سرمایه های از دست رفته خود شدند.

تجمع کارگران فصلی هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان دفتر کعب عمیر نماینده مردم شوش، تجمع کردند.

کارگران معترض خواستار رسیدگی به وضعیت استخدامی و شغلی خود هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید