خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۳ آذرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای ماهشهر و اصفهان حین انجام کار دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، روز سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰، یک کارگر در پتروشیمی تندگویان در حادثه‌ای جان باخت.

بر اساس این گزارش، به دلیل حادثه‌ای خارج از خطوط تولید، یکی از کارکنان واحد تهویه در حین تعمیر یک دستگاه تهویه دچار مصدومیت شده، و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

پتروشیمی تندگویان در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است.

مرگ یک کارگر در اصفهان

به گزارش مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: یک کارگر ساختمانی بر اثر ریزش آوار منزل در حال تخریب جان خود را از دست داد.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: این حادثه در ساعت ۱۳ و ۲۵ دقیقه به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه در این حادثه آوار منزل در حال تخریب با بیل مکانیکی بر روی کارگر تبعه کشور افغانستان واقع در ملک شهر ریزش کرده است، افزود: آتش نشانان با تجهیزات کامل نجات از ایستگاه‌های شماره ۱۸ و ۶ در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه آتش‌نشانان تلاش زیادی برای نجات فرد زیر آوار داشتند، گفت: متأسفانه شخص محبوس شده در زیر آوار بر اثر شدت حادثه در دم جان سپرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید