خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ساعت ۲۳:۱۴:۰۳

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه‌ شنبه ۲ آذر، گروهی از کارگران معدن آسمینون منوجان در محور منوجان_بندرعباس و جمعی از کارگران شاغل در کارخانه روغن نباتی نینا در مقابل ساختمان فرمانداری سیرجان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز سه‌ شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰، گروهی از کارگران معدن آسمینون منوجان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محور منوجان_بندرعباس دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران پیشتر نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان به مدت ۴ روز تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

تجمع کارگران کارخانه روغن نباتی نینا

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شاغل در کارخانه روغن نباتی نینا و واقع در منطقه ویژه‌ی اقتصادی سیرجان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری سیرجان، پیگیر وضعیت شغلی و مطالبات مزدی خود شدند.

به گفته یکی از کارگران، بی‌توجهی کارفرما به مطالبات صنفی‌ آنها باعث کاهش انگیزه کار در کارگران شده است. وی در ادامه درباره وضعیت شغلی خود گفت: در حال حاضر سه ماه است به دلیل تعطیلی موقت کارخانه به دلیل نداشتن مواد اولیه تولید کاری برای انجام ندارد.

او پیرامون مطالبات معوقات بیمه‌ای خود و همکارانش نیز گفت: همزمان با تعطیلی موقت کارخانه حقوق و بیمه کارگران پرداخت نشده و در خصوص پرداخت بیمه تکمیلی نیز مشکلاتی وجود دارد.

غلامعباس ساریخانی، مدیر کارخانه فریکو، مطالبات مزدی سه ماهه کارگران را تایید کرده و گفته است: کارخانه مدت ۳ ماه به علت نبود مواد اولیه تعطیل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید