خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ساعت ۲۲:۳۹:۲۱

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماە، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه، یک کولبر زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماە ۱۴۰۰، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود در شهرستان پاوه، یک کولبر زخمی شد.

بر اساس این گزارش، هویت این کولبر، صلاح‌الدین علی‌ویسی اهل شهرستان ثلاث باباجانی، عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، این کولبر که در حین حمل بار و بدون اخطار قبلی مورد شلیک نظامیان حکومتی قرار گرفته است. جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید