خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  علیرضا نیکزاده دماوندی از زندان سمنان آزاد شد

علیرضا نیکزاده دماوندی از زندان سمنان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا نیکزاده دماوندی، درویش گنابادی روز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه از زندان سمنان آزاد شد. آقای نیکزاده پیشتر توسط دادگاه انقلاب سمنان به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰، علیرضا نیکزاده دماوندی، درویش گنابادی از زندان سمنان آزاد شد.

آزادی آقای نیکزاده به صورت مشروط صورت گرفته است. وی در تاریخ ۹ شهریورماه امسال علیرغم وجود گواهی عدم تحمل حبس و ابتلا به بیماری‌های قلبی، کلیوی و اعصاب و روان بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به این زندان منتقل شده بود.

علیرضا نیکزاده دماوندی در تاریخ ۱۰ فروردین‌ماه امسال درحالیکه پلاکاردی با درخواست آزادی محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی و دراویش گنابادی زندانی در دست داشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی که در طول بازجویی به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. بازجویی و تفهیم اتهام وی در بیمارستان صورت گرفته است.

آقای نیکزاده نهایتا در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب سمنان از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

تیرماه امسال این شهروند طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم حبس به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمنان احضار شده بود. احضار او در شرایطی بود که او تا زمان دریافت ابلاغیه از قطعی شدن حکم حبس خود بی اطلاع بود.

علیرضا نیکزاده، فرزند مهراب، متولد ۱۳۴۰ پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت در پرونده خود دارد. وی در دی‌ماه ۹۶، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در میدان سعدی سمنان بازداشت و مدتی بعد به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. لازم به ذکر است آقای نیکزاده پس از بازجویی به دلیل تشدید بیماری قلبی به بیمارستان شفا منتقل شده بود. وی نهایتا از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری” به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد. علیرضا نیکزاده پس از تحمل مدتی از دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید