خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۵ آبان‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای بابل و تهران حین انجام کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست داده و یک تن دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر ساختمانی در بابل بر اثر سقوط فرغون از روی ساختمان و برخورد با وی جان باخت.

 مدیر روابط عمومی اورژانس بابل گفت: طی گزارشی به مرکز دیسپج اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر سقوط فرغون از ساختمان در حال ساخت و برخورد با کارگر ساختمانی در خیابان استادیوم نبش حر ۷ اعلام شد. پس از دریافت گزارش بلافاصله مرکز دیسپچ اورژانس ۱۱۵ بابل تکنسین‌های پایگاه امیرکلا را به محل حادثه اعزام کرد.

غلام نیا روشن افزود: در این حادثه کارگر ساختمانی ۶۰ ساله در حال فعالیت بود که فرعون به پایین سقوط و به سر وی برخورد کرد و به علت شدت جراحات و خونریزی فرد فاقد علائم حیاتی بود.

او  با بیان اینکه تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اقدامات درمانی از جمله سی پی آر را انجام دادند که ثمری نداشت، ادامه داد: این فرد با این حال به بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل منتقل شد که تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان هم اثری نداشت.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰، روابط عمومی‌ مرکز‌ اورژانس تهران از مصدومیت یک کارگر به دلیل معلق شدن در ارتفاع ۳۰ متری خبر داد.

بر اساس این گزارش، امروز (سه شنبه) یکی از کارگران مجموعه ورزشگاه آزادی در هنگام کار در ارتفاع ۳۰ متری معلق شد که این حادثه مصدومیت از ناحیه پا و ضعف و بی حالی شدید را در پی داشت.

به علت شرایط بحرانی مصدوم، پیش از رسیدن ماموران آتش نشانی، تکنسین های اورژانس تهران در اقدامی تحسین برانگیز خود را در شرایطی خطرناک برای نجات جان کارگر  به مصدوم رساندند و اقدامات اولیه درمانی را تا عملیات رهاسازی توسط آتش نشان ها انجام دادند.

بعد اقدامات رهاسازی، مصدوم توسط تکنسین های اورژانس به بیمارستان فیاض بخش منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید