خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت خدیجه مهدی پور در زندان ایلام

تداوم بازداشت خدیجه مهدی پور در زندان ایلام

خبرگزاری هرانا – خدیجه مهدی پور، شهروند ساکن ایلام با گذشت بیش از ۱ ماه از زمان بازداشت به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان ایلام نگهداری می‌شود. خانم مهدی پور در تاریخ ۱۸ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل عموی خود بازداشت و پس از ۲ روز به این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۱۴۰۰، خدیجه مهدی پور، شهروند ساکن ایلام با گذشت بیش از ۱ ماه از زمان بازداشت به صورت بلاتکلیف و بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند زنان زندان ایلام نگهداری می‌شود.

خانم مهدی پور به اتهاماتی از جمله “هواداری از گروه‌های مخالف نظام، تبلیغ علیه نظام، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و توهین به رهبری” متهم شده است.

یک منبع مطلع در خصوص شرایط این شهروند به هرانا گفت: «در روزهای نخست نیروهای امنیتی قصد داشتند با انتقال خانم مهدی پور به پزشکی قانونی و‌ انجام آزمایشات و تست‌های اعصاب و روان او را فاقد سلامت روان نشان دهند که با مقاومت و مخالفت شدید او مواجه شدند. همچنین بارها از او خواسته شده توبه نامه بنویسد اما خانم مهدی پور با رد اتهامات این امر را هم نپذیرفته است.»

به گفته این منبع خدیجه مهدی پور پیشتر در تماس با خانواده خود عنوان کرده بود که به مدت دو‌هفته در قرنطینه زندان نگهداری شده و به دلیل خیس بودن زمین و دیوارهای سلول دچار عفونت کلیه شده است.

خانم مهدی پور در تاریخ ۱۸ مهرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل عموی خود بازداشت و پس از ۲ روز به زندان ایلام منتقل شده بود.

وی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. او در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در ایلام بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب ایلام به پرداخت سه میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس محکوم شده بود.

خدیجه مهدی پور، ۳۴ ساله و ساکن ایلام است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید