خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۲ آبان، شماری از بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما در مقابل ساختمان اداره مرکزی فرودگاه مهرآباد واقع در تهران، جمعی از کشاورزان اصفهان برای ششمین روز متوالی در بستر خشک رودخانه زاینده رود، گروهی از نیروهای خرید خدمات آموزشی نیشابور در اداره کل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی واقع در مشهد و همچنین جمعی از اهالی منطقه “کفت گله بوتاه” شهرستان ایذه در مقابل درب فرمانداری این شهرستان، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اینا، امروز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰، شماری از بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات مزدی خود و همچنین انتقال صندوق بازنشستگان هما به صندوق بازنشستگی کشور، در مقابل ساختمان اداره مرکزی فرودگاه مهرآباد واقع در تهران، دست به تجمع زدند.

بازنشستگان می‌گویند: حقوق مهرماه خود را به طور کامل دریافت نکرده‌ایم. بازنشستگان ساکن شهر تهران مبلغ ۵ میلیون تومان را دریافت کرده‌اند اما مبلغی برای اهالی دیگر شهرها واریز نشده است.

آن‌ها ادامه دادند: مسئولان درنظر دارند تا صندوق بازنشستگان هما را به صندوق بازنشستگی کشور منتقل کنند. مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده‌ایم و همچنان بر عدم اجرای این موضوع پافشاری می‌کنیم. چرا که این تصمیم منجر به بروز مشکلات بیشتری خواهد شد.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰، جمعی از کشاورزان اصفهان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در بستر خشک رودخانه زاینده رود، دست به راهپیمایی و تجمع زدند.

تجمع کشاورزان که به دلیل عدم تامین حقابه آنها صورت گرفته، امروز برای ششمین روز متوالی در محل مذکور برگزار شد.

کشاورزان معترض همچنین شب گذشته را نیز در جوار پل خواجو در چادرهایشان به صبح رسانده‌اند. آنها با سر دادن شعارها و ترانه هایی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع نیروهای خرید خدمات آموزشی نیشابور در مشهد

به گزارش صبح توس، امروز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰، گروهی از نیروهای خرید خدمات آموزشی نیشابور، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در اداره کل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی واقع در مشهد تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، در حالی که طی هفته گذشته خبر دعوت به کار نیروهای خرید خدمات یا همان طرح حمایتی در آموزش‌وپرورش نیشابور و فیروزه منتشر شد، اما با اختلاف نظر آموزش‌وپرورش نیشابور با اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در خصوص ساعت و نحوه به کارگیری نیروها، تمام این افراد با دریافت پیامی، مجبور به ترک کار و در نتیجه لغو ابلاغ‌ شده‌اند.

اکثریت قاطع این افراد تا پیش از این در‌ مراکز آموزشی مشغول به فعالیت بوده‌اند و برای امرار معاش خود به تدریس پرداخته‌اند و با امید بهبود وضعیت به این سمت حرکت کرده‌اند؛ حال در آخرین روزهای آبان ماه و پس از حدود یک ماه خدمات، نه‌تنها امید خود را از دست داده‌اند بلکه توانایی بازگشت به مدارس قبلی خود را نیز ندارند.

تجمع اهالی منطقه “کفت گله بوتاه” شهرستان ایذه

به گزارش ایلنا، جمعی از اهالی منطقه “کفت گله بوتاه” شهرستان ایذه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل درب فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، قسمتی از زمین‌های شهروندان ساکن در منطقه “کفت گله بوتاه” ایذه، توسط اداره منابع طبیعی این شهرستان مصادره شده است و شهروندان حاضر در این تجمع، خواستار اقدام مسئولان مربوطه به جهت پایان دادن به “مصادره غیر قانونی” زمین های خود شدند.

حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه در این خصوص وعده داد: برای رسیدگی به این موضوع نمایندگان ادارات منابع طبیعی و ثبت املاک قرار هست طی یک نشست در محل فرمانداری به حل و فصل این موضوع بپردازند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید