خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افشین حسین پناهی به دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار شد

افشین حسین پناهی به دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار شد

خبرگزاری هرانا – افشین حسین پناهی، روز سه شنبه ۱۸ آبان ماه، طی ابلاغیه ای به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰، افشین حسین پناهی، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار شد.

از آقای حسین پناهی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا، برای دفاع از خود در خصوص اتهام “تبلیغ به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام جمهوری اسلامی”، در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج حاضر شود.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت وی گفت: “پس از فوت پدرش و ربودن جنازه، او و خانواده اش توسط نهادهای امنیتی مورد تهدید قرار گرفتند. به آقای حسین پناهی گفته شد که علیه وی مجددا پرونده سازی خواهند کرد”.

افشین حسین پناهی پیش از نیز سابقه بازداشت و زندان را به دلیل فعالیت‌های خود داشته است. وی در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶ پس از بازداشت برادرش، رامین حسین پناهی زندانی سیاسی اعدام شده در زندان رجایی شهر کرج، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد.

او در آبان‌ماه سال ۹۶ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام از طریق مشارکت در برگزاری مراسم نوروز” به هشت سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در فروردین ماه سال ۹۷ توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان تائید و به وی ابلاغ شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود.

آقای حسین پناهی نهایتا در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ پس از تحمل نزدیک به ۳ سال حبس به صورت زودهنگام از زندان سنندج  آزاد شد.

وی همچنین در سال ۹۰ در جریان پیگیری پرونده مرگ برادرش ”اشرف حسین پناهی” که آن را مشکوک خوانده بود، به اتهام ”فعالیت تبلیغی علیه نظام” بازداشت و به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا با پایان یافتن مدت محکومیتش از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید