خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ساعت ۲۲:۴۲:۱۰

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در بندرعباس

رهایی یک زندانی از اعدام در بندرعباس

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در بندرعباس که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم، از مرگ رهایی یافت. همچنین معاون توسعه و شوراهای حل اختلاف دادگستری آذربایجان‌شرقی از رهایی ۱۸ زندانی محکوم به اعدام در این استان طی ۶ ماهه نخست امسال و معاون قضائی دادگستری خراسان شمالی از رهایی از اعدام ۴ زندانی در این استان طی هفت ماه ابتدایی سال جاری خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در بندرعباس خبر داد.

علی صالحی گفت: این پرونده قتل عمد به شعبه ویژه شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس ارجاع شد که خوشبختانه با پیگیری اعضای این شورا و معتمدین محلی پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور طرفین پرونده، منجر به سازش گردید.

رهایی از اعدام ۱۸ زندانی در آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایرنا، معاون توسعه و شوراهای حل اختلاف دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال با تلاش شورای حل اختلاف ۱۸ زندانی محکوم به اعدام در استان بخشیده شدند.

حسین قربانی تصریح کرد:  محکومان اعدام ۱۶ نفر مرد و ۲ نفر زن بودند که از این تعداد ۱۳ نفر بومی آذربایجان شرقی و سه نفر خارج از استان هستند که پس از اخذ رضایت و تحمل حبس آزاد شدند.

رهایی از اعدام ۴ زندانی در خراسان شمالی

به گزارش مهر، معاون قضائی دادگستری خراسان شمالی از حصول سازش و مصالحه قطعی در ۴ فقره پرونده قتل عمدی و نجات ۴ محکوم علیه از اجرای مجازات اعدام در استان طی هفت ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

ابراهیم محجوب خاطرنشان کرد: در هفت ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۴۷ درصد پرونده‌های دارای قابلیت مصالحه به سازش منتهی شده در حالی که این میزان در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۸ درصد را نشان می‌داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید