خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ساعت ۱۵:۵۵:۴۸

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  عزیز قاسم زاده به دادسرای عمومی و انقلاب رودسر احضار شد

عزیز قاسم زاده به دادسرای عمومی و انقلاب رودسر احضار شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۵ آبان ماه، عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان گیلان، طی ابلاغیه ای به شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رودسر احضار شد. او در تاریخ ۴ مهرماه، یک روز پس از تجمع سراسری فرهنگیان کشور بازداشت و پس از دو هفته با قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰، عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان گیلان، به دادسرای عمومی و انقلاب رودسر احضار شد.

از آقای قاسم زاده خواسته شده است که ظرف مدت ۸ روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا، در شعبه دوم دادسرای انقلاب شهرستان رودسر برای دفاع از اتهامات “تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب” حاضر شود.

عزیز قاسم زاده روز یکشنبه ۴ مهر، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان رودسر منتقل شد. وی نهایتا با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان رودسر منتقل شده بود. ماموران در حین بازداشت اقدام به بازرسی منزل کرده و شماری از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده بودند.

آقای قاسم زاده که در طول مدت بازداشت از حق دسترسی به وکیل، تماس تلفنی و ملاقات محروم بود، در تاریخ  ۱۹ مهر سال جاری با تودیع قرار وثیقه از زندان رودسر آزاد شد

گفتنی است روز شنبه ۳ مهرماه، یک روز پیش از بازداشت آقای قاسم زاده، به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته دستکم در ۳۶ شهر، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید