خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  احضار سه نوکیش مسیحی جهت اجرای حکم حبس

احضار سه نوکیش مسیحی جهت اجرای حکم حبس

خبرگزاری هرانا – امین خاکی، میلاد گودرزی و علیرضا نورمحمدی نوکیشان مسیحی، طی ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس احضار شدند. بر اساس این ابلاغیه از آن ها خواسته شده تا روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه خود را به اجرای احکام دادسرای کرج معرفی کنند. این شهروندان پیشتر توسط شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان البرز هر یک به سه سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، امین خاکی، میلاد گودرزی و علیرضا نورمحمدی نوکیشان مسیحی، طی ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس احضار شدند.

بر اساس این ابلاغیه از این شهروندان خواسته شده تا روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، خود را به اجرای احکام دادسرای کرج معرفی کنند.

این شهروندان مسیحی، در آبان ماه ۹۹ پس از احضار به مراجع قضایی و تشکیل پرونده، هرکدام با قید وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

امین خاکی، میلاد گودرزی و علیرضا نورمحمدی در تاریخ ۵ تیرماه امسال، در مرحله بدوی توسط شعبه چهارم دادگاه انقلاب کرج، از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی و آموزشی انحرافی مغایر شرع مقدس اسلام» هر یک به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و ۴۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بودند.

این شهروندان نهایتا توسط شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان البرز هر یک به سه سال حبس محکوم شدند.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید