خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مصطفی برومند از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

مصطفی برومند از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی برومند، زندانی سیاسی طی هفته‌های اخیر با ادغام پرونده‌ها و پایان دوران حبس از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد. آقای برومند پیشتر توسط دادگاه کیفری و دادگاه انقلاب مشهد به مجموعا ۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. نهایتا در مرحله تجدیدنظر ۱ سال و ۶ ماه از دوران محکومیت او به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی برومند، زندانی سیاسی طی هفته‌های اخیر از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

آزادی آقای برومند با ادغام پرونده‌ها و پایان دوران محکومیت او صورت گرفته است.

مصطفی برومند در تاریخ ۹ دیماه ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شد. پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه ۹۷ از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی و  تشویق دیگر هم‌پرونده‌ای‌ها به تمرد از مامور قانون” به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

آقای برومند در تاریخ ۱۸ آذر ۹۷، از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتور سیکلت های پلیس به قصد مقابله با نظام” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری  ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا نهایتا در مرحله تجدیدنظر ۱ سال و ۶ ماه از این حبس او به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند. رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید