خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت علی حلفی در زندان مسجدسلیمان

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت علی حلفی در زندان مسجدسلیمان

خبرگزاری هرانا – علی حلفی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجدسلیمان علیرغم ابتلا به بیماری‌های گوارشی و ریوی از رسیدگی پزشکی و یا اعزام به مرخصی درمانی محروم مانده است. این زندانی سیاسی هم اکنون شانزدهمین سال از دوران محکومیت خود را بدون یک روز مرخصی سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی حلفی، زندانی سیاسی شانزدهمین سال از دوران محکومیت خود را بدون یک روز مرخصی در زندان مسجدسلیمان سپری می‌کند.

به گفته یک منبع مطلع این زندانی سیاسی که از زخم معده، عفونت روده‌ها و مشکلات ریوی رنج می‌برد، از دریافت خدمات درمانی مناسب و انتقال به اهواز محروم است.

علی حلفی در سال ۸۴ در خصوص پرونده موسوم به “انفجار در خیابان سلمان فارسی اهواز”به همراه شماری از شهروندان عرب این شهر بازداشت شد. وی به دلیل ضرب و شتم در زمان بازداشت و شکستگی دنده‌های سینه، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

آقای حلفی علیرغم آنکه از متهمان اصلی پرونده نبود، نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهام «محاربه» به ۳۰ سال حبس تعزیری در زندان گناباد محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.

این شهروند برای مدت یکسال در زندان کارون اهواز نگهداری شده و سپس ده سال در زندان گناباد از توابع استان خراسان رضوی بصورت تبعیدی ایام حبس خود را تحمل کرد. او سرانجام در سال ۹۵ به زندان مسجدسلیمان منتقل شد.

پیشتر هرانا در گزارشی از محرومیت درمانی این زندانی خبر داده بود. یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفته بود: «بر اساس نیاز پزشکی‌اش برای مرخصی استعلاجی او اقدام کردیم و حتی در یک مرحله که به نظر موافقت ضمنی صورت گرفته بود اسناد ملکی و کفالت‌های لازم را هم به دادگاه سپردیم با اینحال هیچگاه اعزام او به مرخصی درمانی محقق نشد.»

علی حلفی فرزند عبد النبی، متولد ۱۳۴۵ و پدر ۳ دختر و یک پسر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید