خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان چوار

تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان چوار

خبرگزاری هرانا – یک دانش آموز در شهرستان چوار از توابع استان ایلام، توسط معلم خود مورد تنبیه بدنی قرار گرفت. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، یک دانش آموز در شهرستان چوار از توابع استان ایلام، توسط معلم خود مورد تنبیه بدنی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، یکی از معلمان مدرسه شهید منتظر قائم روستای ریزوند واقع در بخش بولی شهرستان چوار واقع در استان ایلام، یکی از دانش آموزان کلاس اول این مدرسه را مورد ضرب و شتم قرار داده که منجر به کبودی و تورم بدن این دانش آموز شده است. هم اکنون این دانش آموز در وضعیت روحی مناسبی قرار ندارد.

دادستان ایلام با بیان اینکه تحقیقات و رسیدگی قضائی بر اساس روال قانونی انجام گرفته است، در این خصوص گفت: “جرم در حوزه قضائی شهرستان اتفاق افتاده و بر همین اساس موضوع را از رئیس دادگاه شهرستان چوار پیگیری کرده‌ام”.

افشار خسروی زاد افزود: “به اداره کل بهزیستی استان با قید فوریت دستور داده شده به منزل پدری این دانش آموز مراجعه و ضمن بررسی وضعیت جسمی، روحی و روانی وی، گزارشی از آخرین شرایط دانش آموز را به دادستانی استان و رئیس دادگاه چوار ارائه دهد”.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز اعلام کرد: “پس از اطلاع از وضعیت دانش آموز چواری که مورد کتک کاری معلم قرار گرفته بود و حسب دستور دادستان ایلام، اورژانس اجتماعی بهزیستی استان فوراً به ملاقات این دانش آموز که در منزل بستگانش بود رفت و شرایط جسمی و روحی او را مورد ارزیابی قرار داده است”.

وی افزود: “گزارش اورژانس اجتماعی شنبه به دادستان ایلام ارائه می‌شود”.

مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید