خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی چهار شهروند در زندان زاهدان

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی چهار شهروند در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – حفیظ الله شاهوزهی، عبدالمالک شاهوزهی، نوراحمد عبدالهی و امیر حمزه رزمگاه، شهروندان اهل زاهدان با گذشت بیش از ۳ ماه از زمان بازداشت در زندان زاهدان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برند. این شهروندان در تاریخ ۶ مردادماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات زاهدان بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شدند. این افراد از زمان بازداشت از ملاقات محروم هستند و تنها چند بار اجازه تماس تلفنی با خانواده‌های خود را داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، حفیظ الله شاهوزهی، عبدالمالک شاهوزهی، نوراحمد عبدالهی و امیر حمزه رزمگاه، شهروندان اهل زاهدان با گذشت بیش از ۳ ماه از زمان بازداشت در زندان زاهدان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برند.

این شهروندان در تاریخ ۶ مردادماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات زاهدان بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شدند. این افراد در زمان بازداشت جهت اخذ اعتراف تحت فشار بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و نهایتا پس از ۴۰ روز به زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.

این افراد از زمان بازداشت از ملاقات محروم بوده و تنها چند بار اجازه تماس تلفنی با خانواده‌های خود را داشته‌اند و علیرغم پیگیری خانواده‌ها تاکنون پاسخ روشنی در خصوص وضعیت پرونده به آنان داده نشده است.

یک منبع مطلع درباره وضعیت این شهروندان به هرانا گفت: «این چهار جوان از خانواده‌های محروم هستند و شغل آنان جمع آوری و فروش ضایعات است. با این حال به اتهاماتی از جمله فعالیت علیه امنیت ملی متهم شده‌اند. در جریان بازداشت و به دلیل شکنجه دست یکی از آنها شکسته و آثار شلاق و شوکر برقی بر بدن آنها نیز دیده می‌شود.»

به گفته این منبع مطلع پرونده آنان در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان در دست بررسی قرار دارد.

حفیظ الله شاهوزهی، عبدالمالک شاهوزهی، نوراحمد عبدالهی و امیر حمزه رزمگاه، شهروندان اهل زاهدان، حدودا ۱۸ الی ۲۴ ساله هستند و هم اکنون در بند ۶ زندان زاهدان بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید