خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  یازده شهروند بازداشت شده در اعتراضات مرداد تبریز تبرئه شدند

یازده شهروند بازداشت شده در اعتراضات مرداد تبریز تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – جبار راهدار، هادی افسری، غلامحسین قرجه داغی، پویا خدایی، شایان تقوی، یاشار کاظمی، عارف مراد پور، ابولفضل کرامتی، حسین یوسفی، اولدوز قاسمی و منیره چمن گلزار، توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز از اتهام انتسابی تبرئه شدند. این شهروندان روز شنبه ۲ مردادماه امسال در جریان تجمع اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از مردم خوزستان بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۱ شهروند که در جریان تجمع اعتراضی در حمایت از مردم خوزستان در تبریز بازداشت شده بودند، از اتهام انتسابی تبرئه شدند.

بر اساس این حکم جبار راهدار، هادی افسری، غلامحسین قرجه داغی، پویا خدایی، شایان تقوی، یاشار کاظمی، عارف مراد پور، ابولفضل کرامتی، حسین یوسفی، اولدوز قاسمی و منیره چمن گلزار توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز از اتهام “انجام حرکات نامتعارف و هیاهو و جنجال منتهی به اخلال در نظم عمومی و بازداشتن مردم از کسب و کار و سلب آسایش امنیت از طریق شرکت در تجمع غیر قانونی” تبرئه شدند.

روز شنبه ۲ مردادماه، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند که در جریان این تجمع تعدادی از شهروندان بازداشت شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید