خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ساعت ۱۴:۲۵:۵۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  اقدام به خودسوزی مهدی دارینی در زندان اوین

اقدام به خودسوزی مهدی دارینی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا- مهدی دارینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین روز چهارشنبه ۵ آبان‌ماه در اعتراض به عدم موافق با آزادی مشروط اقدام به خودسوزی کرد. آقای دارینی که هم اکنون دومین سال از دوران محکومیت خود را سپری می‌کند، جهت درمان به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز چهارشنبه ۵ آبان‌ماه، مهدی دارینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین اقدام به خودسوزی کرد.

این امر در اعتراض به عدم موافق با درخواست آزادی مشروط صورت گرفته است. آقای دارینی که هم اکنون دومین سال از دوران محکومیت خود را سپری می‌کند، جهت درمان به بهداری زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع این خصوص به هرانا گفت: آقای دارینی پیشتر به مسئولان گفته بود که در صورت بی‌توجهی بازجوی پرونده به خواسته‌اش خودکشی خواهد کرد. او در ملاقات اخیرش با بازجو به او گفته بود که می‌خواهد اعتصاب غذا کند و پاسخ شنیده بود “چه بهتر، از جمهوری اسلامی یک نان خور کم می‌شود!”

وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس از بابت اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. به استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا بوده است.

مهدی دارینی، ۳۵ ساله و مهندس تولید است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید