خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۳ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران، گرمسار و مشهد دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داده و ۲ کارگر دیگر از جمله یک آتش نشان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از مصدومیت یک آتش نشان در عملیات اطفا حریق خبر داد.

جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۰۱:۲۴ بامداد امروز یک مورد آتش سوزی گسترده در یک ساختمان تجاری در خیابان جمهوری بعد از چهارراه استانبول به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود که بلافاصله ۵ ایستگاه به همراه تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام‌ شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه تجاری دارای سقف شیروانی بود. در طبقه سوم این ساختمان ۵ باب مغازه بود که به صورت کامل شعله‌ور بود و به سقف شیروانی نیز سرایت کرده و آن را شعله‌ور کرده بود.

ملکی تصریح کرد: زمانی که نیروها به محل حادثه رسیدند طبقه سوم و سقف کامل شعله‌ور بود. آتش‌نشانان عملیات را به سرعت آغاز کرده و موفق شدند بعد از رعایت همه وارد ساختمان شوند. بخشی از سقف‌ها تخریب شد.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه یکی از نیروهای آتش‌نشانی دچار مصدومیت شد که با حضور عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

مصدومیت یک کارگر در گرمسار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حادثه آتش سوزی در یک واحد صنفی فرآورده‌های پنبه در گرمسار موجب مصدومیت یک کارگر شد.

عباس قندالی رئیس آتش نشانی گرمسار گفت: برای اطفای این حریق، ۲ تیم آتش نشان به منطقه اعزام و با تلاش ۳۰ دقیقه‌ای آتش نشانان، حریق اطفا شد.

به گفته وی، در این حادثه صاحب این واحد صنفی که فردی حدوداً ۷۰ ساله است دچار سوختگی شد که به مراکز درمانی تحویل داده شد.

مرگ یک کارگر در مشهد

به گزارش ایسنا، مدیر منطقه ثامن آتش‌نشانی مشهد از مرگ یک کارگر جوان در پی ریزش آوار ساختمان در دست تخریب در خیابان دانش غربی این شهر خبر داد.

مجید فرهادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان و نجاتگران ایستگاه‌های ۲ و ۳۲ را به محل اعلامی اعزام کرد که با حضور نیروهای امدادی در محل مشخص شد کارگری جوان حین کار در ساختمانی در دست تخریب به دلیل نامعلومی دچار حادثه شده و پس از ریزش آوار نخاله‌های ساختمانی بر روی وی، جان خود را از دست داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد وی افزود: آتش‌نشانان پس از تایید فوت این فرد توسط تکنسین‌های اورژانس پیکر بی جان این مرد را از محل حادثه به منطقه امن منتقل کرده و جنازه وی را تحویل عوامل انتظامی حاضر در صحنه تحویل دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید