خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ و مصدومیت شش کولبر بر اثر واژگونی خودرو حامل کولبران در گردنە هورامان

مرگ و مصدومیت شش کولبر بر اثر واژگونی خودرو حامل کولبران در گردنە هورامان

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱ آبان ماه، شش کولبر در گردنە دالانی هورامان از توابع شهرستان مریوان بر اثر واژگونی خودرو حامل کولبران دچار حادثه شدند، طی این حادثه سه کولبر مصدوم و سه کولبر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۱ آبان ماه ۱۴۰۰، در پی واژگونی خودرو حامل کولبران، در شهرستان مریوان سه کولبر مصدوم و سه کولبر دیگر جان خود را از دست دادند.

هویت یکی از کولبران که طی این حادثه جان خود را از دست داد، جبار اسدی اهل روستاهای کوماسی از توابع شهرستان مریوان عنوان شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید