خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ساعت ۱۹:۳۱:۱۱

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جلسه دادگاه نادر صادقیان برگزار شد

جلسه دادگاه نادر صادقیان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه، در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

این جلسه در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر، از بابت رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام برگزار شده است. جلسه رسیدگی به اتهام “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” در تاریخ ۱۱ آبان ماه در شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۳ مهرماه طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب تبریز احضار شده بود.

آخرین جلسه بازپرسی نادر صادقیان پیشتر در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

نادر صادقیان در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان این تجمع اعتراضی شماری از شهروندان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید