خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در تهران و جعفرآباد مغان

رهایی دو زندانی از اعدام در تهران و جعفرآباد مغان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در تهران و جعفرآباد مغان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک زندانی در شهر جعفرآباد مغان در استان اردبیل با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش خانواده قویدل پس از ۱۱ سال رضایت قطعی خود را از این زندانی اعلام کردند.

در این گزارش آمده است، طی ۶ ماه نخست سال جاری ۵ زندانی محکوم به اعدام در استان اردبیل با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش رکنا، یک زندانی در تهران با کسب رضایت از اولیای دم پس از ۴ سال از مرگ نجات یافت.

بر اساس این گزارش، عصر ۲۸ اسفند سال ۱۳۹۶ درگیری بین ۲ جوان موجب مرگ یکی از آنان به نام فردین می شود.

پس از چندی یک متهم بازداشت و به قتل فردین اعتراف کرد و گفت: آن شب با فردین در میهمانی با هم درگیر شدیم که با وساطت دوستانمان این درگیری پایان گرفت و فکر نمی کردم فردین از من کینه داشته باشد تا اینکه فردای آن روز فردین همراه یکی از دوستانش به جلوی در خانه مان آمد و مجدد با هم درگیر شدیم. من قصد قتل نداشتم.

بدین ترتیب پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و با توجه به درخواست اولیای دم به اعدام، قضات دادگاه حکم اعدام را برای این متهم که هویت وی در این گزارش محمدرضا عنوان شده است، صادر کردند.

در حالیکه محمدرضا در صف اجرای حکم در زندان قرار داشت پرونده برای صدور اجرای حکم به شعبه ۳ اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

پسر جوان در انتظار چوبه دار قرار داشت تا اینکه خانواده فردین پس از ۴ سال با حضور در شعبه ۳ اجرای احکام اعلام رضایت کردند و این زندانی را بدون هیچ چشم داشتی بخشیدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید