خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ساعت ۱۷:۱۳:۲۲

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  ساعاتی پس از بازداشت؛ سعید و احسان رضایی آزاد شدند

ساعاتی پس از بازداشت؛ سعید و احسان رضایی آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۷ مهر، سعید رضایی و احسان رضایی، دو برادر ساکن رشت، ساعاتی پس از بازداشت، از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر آزاد شدند. بازداشت این شهروندان توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی آنها و همراه با تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی‌شان صورت گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا ، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰، سعید رضایی و احسان رضایی، دو برادر ساکن رشت، ساعاتی پس از بازداشت از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر آزاد شدند.

این شهروندان در ساعت ۸:۳۰ صبح امروز، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شدند. مامورین در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کرده و تعدادی از وسایل شخصی آنها را ضبط و با خود بردند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: همزمان با بازداشت این افراد، نیروهای امنیتی جهت بازداشت مرضیه دورود مادر این شهروندان، به منزل شخصی وی واقع در شهرستان رودسر رفته که با مقاومت او و همسرش، موفق به دستگیری این شهروند نشده‌اند و نهایتا مامورین به خانم دورود اعلام کرده‌اند که در ساعات آینده با حکم قضایی مجدداً برای دستگیری او اقدام خواهند کرد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

سعید رضایی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و نهایتاً در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه همان سال با تودیع قرار از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

در تیرماه سال ۹۸، آقای رضایی توسط بازپرسی دادسرای اوین با تعلیق ۶ ماهه قرار تعقیب از بابت این پرونده روبرو شد.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید