خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ساعت ۱۴:۰۸:۳۹

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  سعید و احسان رضایی توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شدند

سعید و احسان رضایی توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – سعید رضایی و احسان رضایی، دو برادر ساکن رشت امروز سه‌شنبه ۲۷ مهر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۷ مهر، سعید رضایی و احسان رضایی، توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: ساعت ۸:۳۰ صبح امروز، نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل این دو برادر واقع در شهرستان رشت، این شهروندان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.

این منبع مطلع افزود: همزمان با بازداشت این افراد، نیروهای امنیتی جهت بازداشت مرضیه دورود مادر این شهروندان، به منزل شخصی وی واقع در شهرستان رودسر رفته که با مقاومت او و همسرش، موفق به دستگیری این شهروند نشده‌اند و نهایتا مامورین به خانم دورود اعلام کرده‌اند که در ساعات آینده با حکم قضایی مجدداً برای دستگیری او اقدام خواهند کرد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

سعید رضایی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و نهایتاً در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه همان سال با تودیع قرار از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

در تیرماه سال ۹۸، آقای رضایی توسط بازپرسی دادسرای اوین با تعلیق ۶ ماهه قرار تعقیب از بابت این پرونده روبرو شد.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید