خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دستکم چهار زندانی در زندان دستگرد اصفهان

اجرای حکم اعدام دستکم چهار زندانی در زندان دستگرد اصفهان

خبرگزاری هرانا – بامداد روز سه شنبه ۲۰ مهرماه، حکم دستکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، بامداد روز سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، دستکم چهار زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانیان که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، حسین امیری، حسین شمسی، علی مختاری، اهل اصفهان و یاور دهزاده، اهل هشترود، عنوان شده است.

هرانا پیشتر طی گزارشی از اعدام یک زندانی دیگر در سحرگاه روز دوشنبه ۱۹ مهرماه، با هویت اسماعیل قصابی در این زندان خبر داده بود.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید