خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آرزو قاسمی از زندان اوین آزاد شد

آرزو قاسمی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آرزو قاسمی، زندانی سیاسی، امروز چهارشنبه ۲۱ مهرماه، از زندان اوین به مرخصی وصل به آزادی اعزام شد. آرزو قاسمی از بازداشت شدگان آبان ۹۸، از تاریخ ۱۹ مرداد سال گذشته، دوران محکومیت ۱ سال و ۶ ماهه خود را در زندان اوین سپری می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰، آرزو قاسمی زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد.

این زندانی سیاسی که از مردادماه سال گذشته دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کرد به مرخصی وصل به آزادی اعزام شده و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

خانم قاسمی پیشتر نیز در تاریخ ۲۹ تیرماه، در پی تایید ابتلا به ویروس کرونا از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود.

آرزو قاسمی در تاریخ ۳۰ آبان‌ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه، از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی داخلی/خارجی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این محکومیت پس از تسلیم به رای و اعمال قانون کاهش مجازات به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

وی در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۹ جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد.

آرزو قاسمی متولد سال ۱۳۷۷ در تهران است.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید