خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰, 27th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ساعت ۲۲:۵۶:۵۸

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران ابنیه فنی راه‌آهن آذربایجان

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران ابنیه فنی راه‌آهن آذربایجان

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۰ مهرماه، شماری از کارگران شرکت هفت تپه در پانزدهمین روز از اعتصاب در محل کار خود، گروهی از کارگران شهرداری اصفهان در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی این شهر و جمعی از بازنشستگان سال ۹۹‌ آموزش و پرورش در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین گروهی از کارگران ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه آذربایجان که در خطوط ریلی شهرستان‌های سلماس، جلفا، آذرشهر، مرند و عجبشیر شاغل هستند، از روز شنبه ۱۷ مهرماه، دست به اعتصاب زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، گروهی از کارگران ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه آذربایجان که در خطوط ریلی شهرستان‌های سلماس، جلفا، آذرشهر، مرند و عجبشیر شاغل هستند، از روز شنبه ۱۷ مهرماه، دست به اعتصاب زده‌اند.

به گفته این کارگران؛ پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها از مرداد ماه به تاخیر افتاده و درخواست آن‌ها تسریع در پرداخت حداقل بخشی از معوقات مزدی و بیمه‌ای است.

این کارگران که به رویه پرداخت حقوق خود نیز معترض هستند، در تشریح وضعیت پرداخت حقوق خود گفتند: جدا از دو ماه معوقات مزدی، به شرایط نامعلومی که برای وصول سایر مطالباتمان در آن گرفتاریم، اعتراض داریم.

کارگران ابنیه فنی آذربایجان در ادامه افزودند: علارغم حقوق، پرداخت معوقات بیمه‌ای، اجرای طرح همسان‌سازی و تجمیع هنوز برای کارگران ابنیه فنی آذربایجان ممکن نشده است.

کارگران افرودند؛ عموم مشکلات از زمان واگذاری خطوط ابنیه فنی آذربایجان پیش به «بخش خصوصی» شروع شد تا جایی که امروز کارگران در شرایط ناعادلانه و سخت، کار و امرار معاش می‌کنند.

طبق اظهارات کارگران؛ در نتیجه حضور پیمانکاران در راه‌آهن هر ماه حقوق کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود و کارگران فاقد امنیت شغلی بوده و در صورت اخراج؛ هیچیک از آن‌ها امکان پیگیری مطالباتشان را ندارند.

کارگران گفتند: متاسفانه علیرغم درخواست‌های ما هنوز هیچیک از مطالبات برای کارگران ابنیه فنی اجرایی نشده است. به عنوان نمونه سالهاست پیگیر اجرای طرح تجمیع برای همه کارگران پیمانکاری هستیم اما هنوز مسئولان تن به اجرای آن نداده‌اند.

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت هفت تپه، در پانزدهمین روز از اعتصاب خود، در محل کار خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

رسیدگی به مطالبات مزدی کارگران، تعیین تکلیف فوری مدیریت شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد کارگران فصلی و‌ بخش دفع آفات، انجام عملیات کشت و ترمیم کارخانه، از مطالبات مهم این کارگران به شمار می‌رود.

تجمع کارگران شهرداری اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شهرداری اصفهان در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به سطح پایین حقوق‌ها و دیگر مطالبات مزدی خود، صورت گرفته است.

تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان سال ۹۹‌ آموزش و پرورش در اعتراض به عدم پرداخت پاداش بازنشستگی خود، مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید