خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرتضی پرهیزگار از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

مرتضی پرهیزگار از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مرتضی پرهیزگار، زندانی سیاسی شب یکشنبه ۱۸ مهرماه، پس از تحمل سه سال و ۹ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰، مرتضی پرهیزگار از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

آزادی آقای پرهیزگار پس از تحمل ۳ سال و ۹ ماه حبس ۷۴ ضربه شلاق، به صورت مشروط صورت گرفته است.

مرتضی پرهیزگار در تاریخ ۹ دیماه ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شد.

وی نهایتا پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه ۹۷ در دو بخش پرونده در شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری و شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهامات “توهین به رئیس جمهور”، “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی”، “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتور سیکلت های پلیس به قصد مقابله با نظام” محاکمه و نهایتا در مرحله تجدیدنظر مجموعا به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از شهروندان در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید