خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰, 27th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ساعت ۲۲:۳۸:۰۸

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۴ مهر، جمعی از کارگران شرکت هفت تپه در نهمین روز از اعتصاب خود در مقابل ساختمان فرمانداری شوش و شماری از کارگران معدن مس سونگون در دومین روز از اعتصابشان در محل کار خود، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان جمعی از فعالین مدنی شهر سنندج، در اعتراض به “خشونت علیه زنان”، در مقابل ساختمان دادگستری این شهر تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰، جمعی از فعالین مدنی شهر سنندج، در اعتراض به “خشونت علیه زنان”، در مقابل ساختمان دادگستری این شهر تجمع کردند.

یکی از زنان حاضر در این تجمع می‌گوید: در سالهای اخیر پرونده های متعددی مربوط به “زن کشی” در مراجع قضایی این شهرستان گشوده شده؛ ولی هیچکدام از آنها به نتیجه ای نرسیده است؛ در خصوص مورد آخر، “فائزه ملکی نیا” قربانی ۲۲ ساله ‌ای که در روزهای اخیر به دستان پدرش به آتش کشیده شد و جانباخت، پلیس و سیستم قضایی، هیچ اقدامی انجام ندادند.

او با بیان اینکه قوانینی در سیستم قضایی ایران حاکم است که منجر به کاهش امنیت زنان در جامعه و همچنین تنزل جایگاه انسانی آنها می شود، می افزاید: ما تجمع کنندگان خواهان اقدام دادستانی و نهادهای مربوطه برای شفاف سازی و رسیدگی به پرونده فائزه ملکی نیا و دیگر زنان قربانی هستیم.

روز یکشنبه ۱۱ مهرماه، فائزه ملکی‌نیا از اهالی روستای دولت آباد (کورکوره) از توابع شهرستان سنندج، به ظن داشتن دوست پسر، توسط پدرش به آتش کشیده شد و جانباخت.

تجمع و راهپیمایی کارگران نیشکر هفت تپه

به گزراش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شرکت هفت تپه در نهمین روز از اعتصاب خود، پس از تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، به طرف دادگستری این شهر راهپیمایی کردند.

رسیدگی به مطالبات مزدی کارگران، تعیین تکلیف فوری مدیریت شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد کارگران فصلی و‌ بخش دفع آفات، انجام عملیات کشت و ترمیم کارخانه، از مطالبات مهم این کارگران به شمار می‌رود.

معترضین حاضر در تجمع، در حمایت از فرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده هفت تپه که پیشتر توسط دادگاه انقلاب اهواز به احکام حبس و ممنوع الخروجی محکوم شده بود، شعار “زیلابی، زیلابی، حمایتت میکنیم” را سر دادند.

کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در دور قبلی اعتصابات خود، بیش از ۴۰ روز متوالی دست به اعتصاب و تجمع در محوطه شرکت و خیابانهای شوش زده بودند.

تجمع کارگران معدن مس سونگون

به گزارش اعتماد آنلاین، امروز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران معدن مس سونگون، برای دومین روز متوالی، در محل کار خود دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این کارگران در ادامه تحصن روز سه شنبه، شب گذشته را نیز در چادرهایشان و در همین محل سپری کردند.

افزایش سطح دریافتی ها و رسیدگی به وضعیت نامناسب قراردادهای کاری کارگران، از جمله مطالبات مهم تجمع کنندگان بشمار می رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید