خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت هفت کارگر و یک پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت هفت کارگر و یک پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای خمام، جلیل‌آباد پیشوا، ساوجبلاغ، قائمشهر و بندرعباس بصورت جداگانه در حین کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۵ کارگر جان خود را از دست دادند و ۲ کارگر دچار مصدومیت شدند. همچنین یک نفر از پرسنل اورژانس شهرستان نجف آباد در حین انجام ماموریت مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۰، یک منبع کارگری در استان البرز در ارتباط با وقوع یک حادثه منجر به مرگ سه کارگر در روستای آغلان تپه چهارباغ گفت: متاسفانه اقدامات غیرقانونی برخی افراد جان کارگران را به خطر می‌اندازد.

او گفت: روز هفتم مهر ماه شاهد مرگ سه کارگر در روستای آغلان تپه چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ بودیم که حین نصب غیرقانونی انشعاب گاز دچار حادثه شدند.

او با بیان اینکه رعایت نکردن نکات ایمنی جان کارگران را به خطر می‌اندازد، در تشریح جزئیات مرگ سه کارگر گفت: روز حادثه سه کارگر حین انجام حفر چاه برای نصب انشعاب غیر مجاز گاز یک واحد مسکونی ویلایی در روستای آغلان تپه چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ دچار حادثه گاز گرفتگی شدند.

او با بیان اینکه با تماس اهالی روستا امدادگران به سرعت خود را به محل حادثه رساندند، در ادامه گفت: هرچند امدادگران با استفاده از تجهیزات و بکارگیری ابزارهای مخصوص تمام تلاش خود را برای نجات جان کارگران حادثه دیده بکار گرفتند و آن‌ها را به خارج از چاه انتقال دادند اما اقدام آنها بی‌فایده بود و آنها قبل از رسیدن امدادگران جان خود را از دست داده بودند.

او با بیان اینکه کارشناسان بدنبال علت حادثه و مقصران احتمالی آن هستند، گفت: از مسئولان اداره گاز درخواست داریم نظارت خود را بر مالکان واحدهایی که با اقدامات غیرمجاز خود جان کارگران را به خطر می‌اندارند را بیشتر کنند.

مصدومیت یک کارگر در خمام

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در شهرستان خمام استان گیلان بر اثر حادثه سقوط از ارتفاع، مصدوم شد.

به گزارش گروه‌های امدادی، این فرد بدون تجهیزات و ایمنی لازم اقدام به انجام کار در ارتفاع کرده بود.

کارگر مذکور از ناحیه سر دچار آسیب شده و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان شهر خمام انتقال یافت.

مصدومیت یک آتش نشان در جلیل آباد پیشوا

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰، سرپرست شهرداری جلیل‌آباد پیشوا از مصدومیت یک آتش نشان در عملیات اطفاء آتش در یک کارخانه مقوا سازی در این شهر خبر داد.

عبدالله میرزایی گفت: بامداد امروز و با اعلام آتش‌سوزی در یک کارخانه مقوا سازی مستقر در شهر جلیل‌آباد، عوامل آتش‌نشانی بی درنگ به محل اعزام شدند و نسبت به مهار آتش اقدام کردند.

وی افزود: به دلیل گستردگی حریق، وزش باد و اشتعال‌زا بودن مواد داخل کارخانه، برای مهار آتش از ایستگاه‌های آتش‌نشانی پیشوا و ورامین نیز درخواست کمک شد و ۲ گروه برای پشتیبانی در محل حادثه حاضر شدند.

میرزایی گفت: این حریق پس از هفت ساعت تلاش بی‌وقفه سه ایستگاه آتش‌نشانی با چهار خودرو و هشت آتش‌نشان و مصرف ۶۰ هزار لیتر آب اطفاء شد.

وی اضافه کرد: این حادثه تلفات جانی نداشت ولی اصغر آزاد فرمانده عملیات آتش‌نشانی پیشوا در این عملیات مصدوم و بی درنگ تحویل عوامل اورژانس شد.

میرزایی با بیان اینکه علت حریق در دست بررسی است، افزود: در این حادثه بیش از ۵۰ تُن ضایعات کارتن دپو شده، طعمه آتش شده است.

شهرستان پیشوا با ۲ شهر پیشوا و جلیل‌آباد و با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌ شرق تهران واقع شده است.

مصدومیت یک تکنسین اورژانس در نجف آباد

به گزارش رکنا، روز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰، تکنسین اورژانس نجف آباد که برای انجام مأموریت امداد رسانی به کودک گرفتار شده در چاله آسانسور اعزام شده بود خود دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، روز جمعه ساعت ۱۵:۴۵ امیر حسین زاده تکنسین فوریت‌های پزشکی نجف آباد حین بررسی مصدوم حادثه آسانسور، دچار حادثه و آسیب شد.

در این مأموریت که برای امدادخواهی در مورد سقوط کودکی در چاله آسانسور نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام شده بودند، حسین زاده با توجه به حضور عوامل آتش نشانی و اعلام امن بودن صحنه حادثه، برای معاینه کودک وارد چاله آسانسور شد که در این زمان اتاقک آسانسور رها شد و او دچار ترومای سر و شکستگی دست و گونه گردید.

وی هم اکنون در بیمارستان بستری شده و تحت درمان است.

مرگ یک اپراتور جرثقیل در بندر شهید رجایی

به گزارش رکنا، روز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰، بدنبال پارگی وایر اصلی جرثقیل ۱۴۰ تنی در بندر شهید رجایی، یک اپراتور این جرثقیل جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته بدلیل پاره شدن وایر اصلی یک جرثقیل ۱۴۰ تنی در حال انجام عملیات تخلیه و بارگیری یک کشتی فله‌بر در بندر شهید رجایی، اپراتور این جرثقیل جان خود را از دست داد.

فرزاد سالاری (سالارپور) جانباخته این حادثه، اپراتور این جرثقیل بوده است که امروز در شهرستان حاجی‌آباد تشییع و در روستای سیروییه به خاک سپرده شد.

فرسودگی پاره‌ای از تجهیزات و زیرساخت‌ها در بندر رجایی طی سال‌های اخیر و بی‌توجهی به نوسازی و بهسازی آنها در کنار اتخاذ سیاست‌های نامناسب در حوزه سرمایه‌گذاری‌ها، عامل اصلی بروز چنین حوادثی است که عمدتا از سوی سازمان بنادر و دریانوردی نیز به رسانه‌ها اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

مرگ یک کارگر ساختمانی در قائمشهر

به گزارش اتحادیه آزاد‌ کارگران ایران، روز شنبه ۳ مهرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در قائمشهر واقع در استان مازندران بر اثر سقوط از ارتفاع جان باخت.

بر اساس این گزارش هویت این کارگر حسن شبان ۳۲ ساله عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، آقای شبان استادکار آرماتوربندی بوده و در حین انجام کار بخاطر عدم وجود هیچ نوع حفاظ ایمنی و عدم نظارت از طبقه چهارم ساختمان سقوط می‌کند و در دم جانش را از دست می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید