خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان

گزارشی از آخرین وضعیت مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان

خبرگزاری هرانا – مصطفی نیلی و آرش کیخسروی، وکلای دادگستری امروز سه‌شنبه ۶ مهرماه کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برند. همچنین مهدی محمودیان که همراه این شهروندان در تاریخ ۲۳ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شده بود، دوران محکومیتش را از بابت پرونده پیشین خود در زندان اوین سپری می‌کند. اخیرا بابک پاک نیا، وکیل دادگستری از اجرای حکم ۴ سال حبس تعزیری آقای محمودیان خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۰، مصطفی نیلی، آرش کیخسروی وکلای دادگستری کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برند.

همچنین مهدی محمودیان که در تاریخ ۲۳ مردادماه همراه با شماری از وکلا و فعالان مدنی از جمله آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شده بود، دوران محکومیتش را از بابت پرونده پیشین خود در زندان اوین سپری می‌کند. اخیرا بابک پاک نیا، وکیل دادگستری از اجرای حکم ۴ سال حبس تعزیری آقای محمودیان خبر داده بود.

این شهروندان در تاریخ ۲۴ شهریورماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌هایشان از انتقال خود به بند عمومی زندان اوین خبر دادند. مصطفی نیلی و آرش کیخسروی تاکنون علیرغم صدور کیفرخواست و تعیین شعبه دادگاه، در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین تحت نظر حفاظت اطلاعات قوه قضاییه به سر می بردند.

پیشتر در همین خصوص محمدهادی عرفانیان کاسب و لیلا حیدری ساعاتی پس از بازداشت و محمدرضا فقیهی وکیل دادگستری و مریم افرافراز فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی در تاریخ ۷ شهریورماه، آزاد شدند.

در این میان، بازداشت مریم افرافراز و مصطفی نیلی در حالی صورت گرفته بود که هر دوی این شهروندان به تازگی دوران قرنطینه ابتلا به کرونای خود را سپری کرده بودند و وضعیت جسمی مناسبی نداشتند. همچنین مریم افرافراز صرفا مسئولیت ثبت مطالب را به عنوان منشی جلسه عهده دار بوده است.

مهدی محمودیان شهریورماه ۹۹ توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام «فعالیت تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» به چهار سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شده بود. نهایتا این محکومیت توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. مصادیق اتهامات آقای محمودیان امضای بیانیه موسوم به ۷۷ نفر و اقدام برای روشن کردن شمع به یاد جان باختگان هواپیمای اوکراینی عنوان شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید