خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  یوسف سلحشور به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد

یوسف سلحشور به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد

خبرگزاری هرانا – یوسف سلحشور، فعال ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز احضار شد. در این ابلاغیه از او خواسته شده تا در تاریخ ۲۸ مهرماه در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یوسف سلحشور، فعال ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر و به وی ابلاغ شده است، از آقای سلحشور خواسته شده تا در تاریخ ۲۸ مهرماه جهت رسیدگی به اتهامات “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی”، در این شعبه حاضر شود.

آخرین جلسه بازپرسی یوسف سلحشور پیشتر در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

آقای سلحشور در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان شماری از آنان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید