خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  پیام شکیبا به ۱۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد

پیام شکیبا به ۱۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پیام شکیبا، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ ماه حبس و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. وی علاوه بر این به ۲ سال منع عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و ضبط تلفن همراه و لپ تاپ به نفع دولت محکوم شده است. مصادیق اتهام مطروحه علیه این فعال مدنی حمایت از زندانیان سیاسی و ترغیب به تحریم انتخابات از طریق فعالیت در فضای مجازی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیام شکیبا، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق توسط دادگاه انقلاب تهران به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و در تاریخ ۴ مهرماه به وی ابلاغ شده است، آقای شکیبا از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دلیل تکرار جرم به ۱۳ ماه حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال منع عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و ضبط تلفن همراه و لپ تاپ به نفع دولت محکوم شده است.

به گفته یک منبع مطلع مصادیق اتهام مطروحه علیه او حمایت از زندانیان سیاسی و ترغیب به تحریم انتخابات از طریق فعالیت در فضای مجازی عنوان شده است.

آقای شکیبا در تاریخ ۱۷ شهریورماه با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود.

پیام شکیبا، در تاریخ ۲۴ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، منتقل و نهایتا در تاریخ ۱۳ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. او در تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۴۰۰، طی ابلاغیه‌ای به دادسرای اوین احضار شده بود.

آقای شکیبا پیش از این نیز بابت فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس در آذرماه ۹۶ توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و همچنین تبلیغ علیه نظام،  به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. او در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۹ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید