خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  نادر صادقیان به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد/ سند

نادر صادقیان به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده تا روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۳ مهرماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر و به وی ابلاغ شده است، از آقای صادقیان خواسته شده ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه، جهت رسیدگی به اتهامات “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی” در این شعبه حاضر شود.

آخرین جلسه بازپرسی نادر صادقیان پیشتر در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

نادر صادقیان در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان شماری از آنان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید