خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  برخورد خشونت آمیز دو پلیس زن با یک شهروند در زاهدان؛ عضو شورای شهر: پیگیری میکنیم

برخورد خشونت آمیز دو پلیس زن با یک شهروند در زاهدان؛ عضو شورای شهر: پیگیری میکنیم

خبرگزاری هرانا – به دنبال انتشار ویدیویی از برخورد خشونت آمیز دو پلیس زن با یک شهروند در شبکه های اجتماعی، یکی از اعضای شورای شهر زاهدان ضمن تأیید درگیری مأموران زن با این خانم گفت که موضوع در فرمانداری، شهرداری و شورای شهر در حال بررسی و پیگیری است. در ویدیو مورد اشاره ماموران نیروی انتظامی در حال اجرای حکم تخریب محل سکونت یک شهروند در زاهدان هستند و فرد مذکور تلاش می‌کند مانع تخریب خانه اش شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰، در منطقه قاسم آباد زاهدان در استان سیستان و بلوچستان خانه یک زن تخریب و خودش مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

ویدیویی از این واقعه در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن یکی از ماموران در جواب شهروندی که به برخورد آنها معترض است، میگوید “اگر بمیرد ما پول خونش را میدهیم”.

زن مذکور که هاجر ریگی نام دارد، در این خصوص گفت: ساعت ۱۱ و نیم صبح دوشنبه ۲۹ مهرماه در حالی که در خانه مشغول کار بودم مأموران شهرداری همراه با چند خانم به منزل آمدند و از ما خواستند که خانه را تخلیه کنیم.

این زن ۴۵ ساله که دارای ۷ فرزند است، در ادامه افزود: بعد از آنکه از خانه بیرون رفتیم مأموران شهرداری با لودر خانه مان را خراب کردند. البته این بار ششم است که خانه ما و برخی دیگر از  همسایگان تخریب می‌شود. دیروز نیز  ۳ خانوار دیگر نیز خانه شان خراب شد. خانوارهایی که پول دارند تا حدودی مشکل‌شان حل می‌شود اما ما که پول نداریم مجبوریم هر بار شاهد خراب شدن خانه‌مان شویم.

هاجر در پاسخ به این پرسش که آیا در این باره به شهرداری مراجعه کرده است یا خیر، گفت: تنها نان‌آور خانواده پسر ۲۰ ساله‌ام است. همسرم بیکار است. چطوری تا آنجا برویم؟ کرایه رفتن به شهرداری زاهدان ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان است و ما نداریم.

او در باره امکانات منطقه نیز گفت: قاسم‌آباد زاهدان آب و برق دارد اما  از آنجا که  بی پول هستیم نمی‌توانیم امتیاز برق خریداری کنیم. حتی مدرسه هم  نزدیکی خانه‌مان نیست که بچه‌هایم را به مدرسه بفرستم. خودم هم دو کلاس درس خوانده‌‌ام.

زهرا ابراهیمی مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این باره گفت: منزل این زن در پهنای شمالی زاهدان منطقه قاسم آباد قرار داشت که از سوی نهادهای مربوطه تخریب شد.

این مسئول افزود: به محض باخبر شدن از موضوع به منطقه رفته و از  بانویی که منزلش تخریب شده دلجویی کردیم. مطمئنا استانداری  وضعیت معیشتی و مسکن ایشان را  تا حصول نتیجه و در  تعامل با دستگاه های مربوطه ادامه خواهد داد.

در این گزارش آمده است، پیگیری‌ها برای گفت و گو با  فرمانداری، سرپرست شهرداری و  اعضای شورای شهر زاهدان  بی‌نتیجه ماند. تنها یک عضو شورای شهر که نخواست نامش فاش شود ضمن تأیید درگیری مأموران زن با این خانم گفت: موضوع در فرمانداری شهرداری و شورای شهر در حال بررسی و پیگیری است و به محض رسیدن به نتیجه رسانه‌ها را از آن باخبر خواهیم کرد.

خرداد ماه سال گذشته نیز خانه زنی در شهرک فدک کرمانشاه تخریب شد که در پی این حادثه  آسیه با عوامل شهرداری بر سر خانه‌اش درگیر می‌شود و حین انتقال به مرکز بهزیستی «چشمه‌سفید»  کرمانشاه  جان می‌بازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید