خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ اسماعیل گرامی به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ اسماعیل گرامی به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محکومیت اسماعیل گرامی، فعال کارگری، از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران عینا تایید شد. آقای گرامی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، محکومیت اسماعیل گرامی، فعال کارگری، را عینا تایید کرد.

آقای گرامی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده بود.

اسماعیل گرامی در تاریخ ۱۷ اسفندماه ۹۹، همزمان با اعتراضات سراسری بازنشستگان در کشور، تجمع کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار در تهران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد آزاد شد.

او مجددا در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین منتقل شد. اسماعیل گرامی نهایتا در تاریخ ۱۹ فروردین ماه به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل شد و تاکنون در این زندان به سر میبرد.

خانم روح زاد، همسر اسماعیل گرامی پیشتر در خصوص تداوم بازداشت وی گفت: بارها به دادسرای اوین مراجعه کردم ولی اجازه دیدار با بازپرس پرونده را ندادند و هر بار دست خالی برگشتم. بیست و ششم اردیبهشت طی تماس تلفنی همسرم اعلام کرد که قرار بازداشت به وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان تبدیل شده و تاریخ این دستور بازپرس ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ است. وقتی با تهیه مدارک و سند لازم به دادسرای اوین مراجعه کردم تا مراحل اداری انجام شود، با این پاسخ رو به رو شدم که پرونده به دادگاه ارسال شده و حدود دو هفته طول می‌کشد.”

خانم روح زاد با بیان اینکه همسرم ۶۷ سال سن دارد و تنها هدفش پیگیری حقوق صنفی خود و همکارانش بوده؛ نسبت به سلامتی او ابراز نگرانی کرد و گفته بود: اسماعیل گرامی وضعیت جسمی مناسبی ندارد؛ امیدوارم هرچه زودتر آزاد شود و به خانه بیاید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید