خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فعالان مدنی بازداشت شده در تهران آزاد شدند

فعالان مدنی بازداشت شده در تهران آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، احمدرضا حائری، پوران ناظمی، ویدا ربانی به همراه شماری دیگری از فعالان مدنی بازداشتی در تهران، آزاد شدند. این شهروندان روز گذشته در تجمعی اعتراضی در رابطه با تحولات اخیر کشور افغانستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۰، فعالان مدنی بازداشتی در تهران، آزاد شدند.

نرگس محمدی، احمدرضا حائری، پوران ناظمی، ویدا ربانی به همراه شماری دیگری از فعالان مدنی روز گذشته در تجمعی اعتراضی در رابطه با تحولات اخیر کشور افغانستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این تجمع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی به خشونت کشیده شد. گوشی‌های تلفن همراه شماری از معترضان ضبط و یا به شرط پاک کردن فیلم‌ و عکس‌های گرفته شده، بازگردانده شده است. گفته می‌شود در میان بازداشت‌شدگان برخی از اتباع کشور افغانستان نیز حضور داشته‌اند.

خانم ناظمی و خانم محمدی اخیرا نیز در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به همراه ۷ فعال مدنی دیگر با گشایش پرونده قضایی روبرو شده بودند. این فعالین در تاریخ ۲۹ تیرماه در جریان تجمعی در حمایت از مردم خوزستان در تهران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید