خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ساعت ۲۲:۰۲:۱۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مهران فرهادی در زندان عادل آباد شیراز

گزارشی از آخرین وضعیت مهران فرهادی در زندان عادل آباد شیراز

خبرگزاری هرانا – مهران فرهادی از تیرماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می‌کند. آقای فرهادی پیشتر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز به ۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با تسلیم به رای و اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۲ سال و ۲ ماه زندان برای وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهران فرهادی دوران محکومیت خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می‌کند.

آقای فرهادی در تاریخ ۶ مهرماه ۹۹ در منزل خود در تهران بازداشت و به مدت ۳ ماه در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در تهران نگهداری شده و نهایتا به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. این شهروند در تاریخ ۱۴ اسفندماه ۹۹ به زندان نظام شیراز منتقل شد.

وی پیشتر توسط شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به نیابت از شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب شیراز مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه امسال آقای فرهادی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سیدمحمود ساداتی از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های معاند نظام، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” محاکمه و به ۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با تسلیم به رای و اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۲ سال و ۲ ماه زندان برای وی قابل اجرا است.

مهران فرهادی که پیشتر افسر واحد مخابرات ارتش جمهوری اسلامی بود، در تاریخ ۵ تیرماه امسال به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده و هم اکنون در بند سیاسی این زندان بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید