خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه آخرین دفاع جعفر ابراهیمی برگزار شد

جلسه آخرین دفاع جعفر ابراهیمی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، جهت اخذ آخرین دفاع، در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ کرج حاضر شد. به گفته حسین تاج وکیل مدافع وی، آقای ابراهیمی در این جلسه با تفهیم اتهامات جدید مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، جهت اخذ آخرین دفاع، در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ کرج حاضر شد.

حسین تاج وکیل دادگستری با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود نوشت: “آقای ابراهیمی در این جلسه با تفهیم اتهام‌های جدید (امنیتی) مواجه شد و در نتیجه مبلغ قرار وثیقه از ۱۰۰ به ۴۰۰ میلیون افزایش یافت. متأسفانه همراهی اینجانب با موکلم به استناد تبصره ماده ۴۸ آ.د.ک مقدور نشد.”

پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جعفر ابراهیمی در دادسرای فرهنگ و رسانه  از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دلیل انتشار بیانیه‌ها و مواضع کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی به این فعال صنفی تفهیم شده و نهایتا با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

جعفر ابراهیمی مورخ ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد”.

این معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران در تاریخ ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

در بهمن ماه ۹۸، با صدور حکم غیبت غیر موجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید