خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کارگران  >  کامیار فکور به دادسرای اوین احضار شد / سند

کامیار فکور به دادسرای اوین احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – کامیار فکور، فعال کارگری طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین احضار شد. در این ابلاغیه از آقای فکور خواسته شده تا ظرف مدت ۱۰ روز، جهت اخذ آخرین دفاعیات در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبر گزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کامیار فکور، فعال کارگری طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به دادسرای اوین احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۶ شهریورماه ۱۴۰۰ صادر شده است، از آقای فکور خواسته شده تا ظرف مدت ۱۰ روز از زمان درج این ابلاغیه در سامانه ثنا، جهت اخذ آخرین دفاعیات در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمود حاج مرادی حاضر شود.

این فعال کارگری به “اخلال در نظم عمومی، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب” متهم شده است.

کامیار فکور روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۹۹، به همراه اسعد مفتاحی، کارگر اسنپ‌فود و اسماعیل گرامی، معلم بازنشسته در جریان تجمع کارگران، معلمان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی در تاریخ ۲۷ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

در این تجمع کارگران مراکز مختلف کارگری از جمله کارگران فولاد، کارگران غیر رسمی نفت، کارگران فصلی ‌و ساختمانی و تمامی تشکل‌های مستقل کارگری، بازنشستگان و معلمان حضور داشتند.

کارگران و معلمان و بازنشستگان با مطالبات خود را افزایش دستمزد به بالای ۱۲ میلیون تومان، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان، اجرای ماده ۴۱ قانون کار که افزایش مزد را بر اساس تأمین سبد معیشت مبتنی می گرداند، اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و رفع مشکلات بیمه تکمیلی، عنوان کردند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید