خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بیمه ای کارگران در دو واحد صنفی / اخراج کارگران در شهرداری بوشهر

معوقات مزدی و بیمه ای کارگران در دو واحد صنفی / اخراج کارگران در شهرداری بوشهر

خبرگزاری هرانا – کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن آذربایجان حدود ۲ ماه و کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج ۱۰ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلب دارند. به گفته کارگر شهرداری یاسوج “از ترس اخراج امکان برگزاری تجمع صنفی نداریم”. در خبری دیگر رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر از اخراج ۱۲ نفر از نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری این شهر خبر داد و گفت که “اغلب نیروهای اخراج‌ شده از زنانی هستند، که چندین سال سابقه کار در شهرداری دارند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن آذربایجان از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود انتقاد دارند.

آنها گفتند: کارگران این مجموعه از تیرماه حقوق نگرفته‌اند اما درحالی دو ماه حقوق طلبکاریم که با پذیرش پیشنهاد کارفرما مبنی بر پرداخت حقوق در پانزدهم هر ماه با دو ماه تاخیر کنار آمده بودیم. بنابراین کارفرما می‌بایست هر ماه پانزدهم، حقوق کامل دو ماه پیش کارگران را پرداخت کند. یعنی درحال حاضر حقوق تیرماه کارگران پرداخت نشده و ما در آستانه سومین ماه قرار داریم.

این کارگران که منتظر دریافت مطالبات خود هستند، گفتند: کارفرما مدعی است منابع مالی کافی ندارد به همین دلیل حقوق کارگران به تاخیر افتاده است.

این کارگران خواستار پرداخت هرچه زودتر معوقات مزدی خود شدند و گفتند: خواستار آن هستیم که کارفرما هرچه سریعتر مطالبات مزدی را پرداخت کند. جدا از حقوق موضوع امنیت شغلی، افزایش مزد و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل از خواسته‌های قدیمی کارگران نگهداری از خطوط راه آهن آذربایجان است.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای همکاران خود اظهار داشتند: از مسئولان راه آهن ناحیه آذربایجان می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه‌ عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران بوجود می‌آید، درخصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران سریعا اقدام کنند.

اخراج نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری بوشهر

به گزارش خبرگزاری مهر، ۱۲ نفر از نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری بوشهر نسبت به بیکار شدن خود معترض بوده و خواستار رسیدگی مسئولان به این امر هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر با انتقاد از اخراج سلیقه‌ای نیروهای شهرداری بوشهر اظهار داشت: این موضوع یک دغدغه مهم برای ما محسوب می‌شود و پیگیر موضوع هستیم.

خدیجه گرشاسبی با اشاره به اینکه اخراج ۱۲ نیروی شرکتی شهرداری در این شرایط سخت مالی به صورت سلیقه‌ای انجام شده است افزود: نیروهای سفارشی جایگاه محکمی در شهرداری دارند و این افراد چون بدون سفارش بودند اخراج شدند.

وی با اشاره به اینکه اغلب نیروهای اخراج‌شده از زنان هستند، تصریح کرد: این افراد چندین سال سابقه کار در شهرداری دارند و اخراج آنها در این شرایط سخت کاری، مشکلات بسیار زیادی را رقم زده است.

معوقات مزدی و بیمه ای کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج

به گزارش ایلنا، کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج که از زیرمجموعه‌های شهرداری محسوب می‌شوند، دست‌کم ۱۰ ماه دستمزد و سایر مزایا از کارفرمای خود طلبکارند.

بر اساس این گزارش، این کارگران می‌گویند: شهرداری در پاسخ به پیگیری مطالبات آنها گفته است برای پرداخت حقوق هیچ بودجه‌ای ندارد.

یکی از این کارگران گفت: بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر در پست‌های گشت بازرسی تاکسیرانی حوزه بار حوزه اتوبوسرانی و حوزه ترمینال مسافربری شهید قرنی یاسوج هستیم که بعداز ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداریم.

او افزود: در حالی مطالبات‌مان با تاخیر پرداخت می‌شود که در شرایط بد اقتصاد فعلی که همه چیز بیش از اندازه گران شده، ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم اما مسئولان سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری یاسوج نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت مطالبات‌مان و پرداخت حقوقه، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان اقدامی انجام نمی‌دهند.

این کارگر در خاتمه تصریح کرد: مسئولان شهرداری قول می‌دهند اما در عمل کاری انجام نمی‌دهند. ما کارگران هم به دلیل نداشتن امنیت شغلی از ترس اخراج امکان برگزاری تجمع صنفی و رساندن صدای خود به مسئولان بالادستی را نداریم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید