خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت پنج کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت پنج کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۸ شهریورماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای کرج ، تهران و قزوین به صورت جداگانه در حین کار دچار حادثه شدند. در این حوادث دو کارگر مصدوم و سه کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۷ شهریورماه ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی تبعه افغانستان در تهران بر اثر ریزش آورا جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، حوالی ساعت چهار بعد اظهر روز گذشته کارگر ساختمانی حدود ۲۵ ساله در اثر ریزش آوار یک ساختمان قدیمی در خیابان پیروزی تهران جان خود را از دست داد.

این کارگر که در حال تخریب بخشی از دیوار ساختمان مسکونی قدیمی دو طبقه در خیابان پیروزی، سه راه سلیمانیه، خیابان دریاباری بود، در اثر ریزش سقف خانه زیر آوارسنگین محبوس شده و جان باخت.

عوامل امداد و نجات بعد از عملیات نجات و بررسی علائم حیاتی، مرگ این کارگر تبعه افغانستان را تایید کردند.

مرگ یک کارگر در قزوین

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا،روز یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰، یک کارگر در قزوین حین انجام کار دچار حادثه شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین در این خصوص گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌‍‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط یک کارگر در ساختمان در حال ساخت، بلافاصله مأموران کلانتری ۱۴ مینودر به محل اعزام شدند.

بیژن خدایی اظهار کرد: پس از حضور مأموران و در بررسی صحنه مشخص شد، این کارگر ۶۱ ساله که برادر مالک ساختمان است، برای آبیاری بتن‌هایی که به تازگی قالب‌ریزی شده به ساختمان رفته که در حین کار به علت نامعلومی از راه‌پله سقوط کرده و در اثر شدت جراحات وارده در دم فوت کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین تصریح کرد: جنازه کارگر مذکور تحویل عوامل شده و علت بروز حادثه در دست بررسی است.

مرگ و مصدومیت سه کارگر در کرج

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی کرج از مرگ و مصدومیت سه کارگر بر اثر وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه «ام دی اف» در این شهرستان خبر داد.

علی قاسم پور اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه «ام دی اف» در بلوار کامیونداران، بلافاصله ماموران کلانتری ۳۸ بنفشه به محل حادثه اعزام شدند.

 وی افزود: با حضور مأموران در محل حادثه مشخص شد که یک کارگاه «ام دی اف »به دلیل نامشخصی دچار آتش سوزی شده و سه نفر از کارکنان این کارگاه در آتش محصور شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج با بیان اینکه با تلاش ماموران آتش نشانی افراد محصور در داخل آتش به خارج از کارگاه منتقل شدند، اظهار داشت: متاسفانه یکی از افراد مصدوم به دلیل خفگی ناشی از دود آتش جان خودش را از دست داد و ۲ نفر دیگر برای انجام مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شدند.

 قاسم پور با اشاره به انجام تحقیقات از سوی عوامل آتش نشانی برای یافتن علت تامه حادثه خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذیربط ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید