خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  اکبر آزاد از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

اکبر آزاد از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – اکبر آزاد، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز پنجشنبه ۴ شهریورماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰، اکبر آزاد، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای آزاد با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

این فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۱۸ مردادماه امسال، پس از حضور در شعبه ۲ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب بهارستان بازداشت و شب پنجشنبه ۲۱ مردادماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده اش از انتقال خود به قرنطینه سالن ۶ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ خبر داد.

آقای آزاد، علیرضا فرشی، بهنام شیخی و حمید منافی به همراه سه تن دیگر به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفندماه ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شده بودند.

 اکبر آزاد، علیرضا فرشی، بهنام شیخی و حمید منافی در سال ۱۳۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ترتیب به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به باغملک از توابع استان خوزستان ، ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به دره‌شهر از توابع استان ایلام، ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان و ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شده بودند.

این محکومیت نهایتا توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید برای هر یک از آنها تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید