خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  در پی عدم دسترسی به دارو؛ وضعیت نامناسب ابراهیم صدیق همدانی در زندان ارومیه

در پی عدم دسترسی به دارو؛ وضعیت نامناسب ابراهیم صدیق همدانی در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – ابراهیم صدیق همدانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، در پی عدم رسیدگی پزشکی در وضعیت جسمی نامناسبی بسر می‌برد. آقای صدیق همدانی به بیماری دیابت مبتلا بوده و علیرغم گذشت دو ماه از دسترسی به داروهایشان در زندان محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰، ابراهیم صدیق همدانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، در پی عدم رسیدگی پزشکی در وضعیت جسمی نامناسبی بسر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی به هرانا گفت: «آقای صدیق همدانی به بیماری دیابت مبتلا است و علیرغم گذشت دو ماه و اعتراضات صورت گرفته، از دسترسی به داروهایشان در زندان محروم بوده و در وضعیت جسمانی نامناسبی بسر می‌برند.»

به گفته این منبع مطلع “پزشکان زندان ارومیه به دلیل عدم پیگیری مطالباتشان در اعتصاب بسر می‌برند و حدود یک ماه است از حضور در زندان امتناع می‌کنند”

ابراهیم صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمان‌های مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

سالار صدیق همدانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ همراه با پدرش ابراهیم صدیق همدانی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ابراهیم صدیق همدانی در تاریح ۱۷ مردادماه ۹۹، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. سالار صدیق همدانی نیز در تاریخ ۳۰ مردادماه همان سال به زندان بازگردانده شد. این دو زندانی سیاسی در دوره بازجویی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان” متهم شدند.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۲۷ مهر ۹۹ جهت تفهیم اتهام از بابت پرونده جدیدی که طی مدت حبس علیه آنان گشوده شده است، به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه منتقل شده و سرانجام توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید