خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  علی‌رغم دستور بازپرس پرونده؛ امتناع اداره اطلاعات دزفول از تحویل وسایل شخصی چهار نوکیش مسیحی

علی‌رغم دستور بازپرس پرونده؛ امتناع اداره اطلاعات دزفول از تحویل وسایل شخصی چهار نوکیش مسیحی

خبرگزاری هرانا – اداره اطلاعات شهرستان دزفول از تحویل وسایل شخصی علیرضا ورک شاه، اسماعیل نریمان‌ پور، محمد علی ترابی و محمد کائدگپ، نوکیشان مسیحی، علارغم دستور بازپرس پرونده، خوداری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، علی‌رغم دستور بازپرس پرونده، اداره اطلاعات شهرستان دزفول از تحویل وسایل شخصی علیرضا ورک شاه، اسماعیل نریمان‌ پور، محمد علی ترابی و محمد کائدگپ نوکیشان مسیحی خوداری می‌کند.

ایمان سلیمانی وکیل مدافع آنها گفت: “جهت تحویل گرفتن گوشی‌های تلفن و لپ‌تاب موکلین، حدود یک ماه پیش یک لایحه ارائه شده و بازپرس دستور آن را صادر کرد است، اما علی‌رغم مراجعات مکرر اداره اطلاعات دزفول از اجرای این دستور خودداری می‌کند.”

به گفته این وکیل دادگستری: “با توجه به شرایط اقتصادی موکلان قادر به خرید مجدد این وسایل نیستند و فرزندان آنها به گوشی و کامپیوتر برای حضور در کلاس‌های آنلاین در شرایط کرونا در آستانه بازگشایی مدارس نیاز مبرم دارند.”

علیرضا ورک شاه، محمد کائدگپ، اسماعیل نریمان‌پور و محمدعلی ترابی، چهار نوکیش مسیحی در تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، توسط ماموران وزارت اطلاعات در دزفول بازداشت و روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت‌‌ماه امسال از اداره اطلاعات دزفول آزاد شدند.

جلسه رسیدگی به اتهامات این ۴ نوکیش مسیحی در تاریخ ۱۲ مردادماه در دادسرای انقلاب دزفول برگزار شد و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شدند.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان تبلیغ علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، عنوان شده است.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید